Granie wesel od 25 lat

Granie wesel od 25 lat

Rate this post

Jak wiecie zajmuję się graniem wesel od ponad 25 lat. Początki były takie, że Dj nosił wielkie kufry z płytami. Nie było wtedy, żadnych internetów, smartfonów czy komputerów. Jak któryś z Dj’i miał w walizce 2 x Pioneer CDJ 100 to był szychą. Walizki ważyły tonę, głośniki ze 4 razy tyle. Pamiętam jak jeździłem na wesela swoim czerwonym maluchem. Grałem wtedy na systemie Soundman, który był tak

duży, że jak wkładałem do malucha to auto aż trzeszczało. Miejsca nie było prawie na nic. Najśmieszniejsze było, jak człowiek podjechał pod jakiś super hotel i zaczął to wszystko wypakowywać. Ludzie, którzy stali obok byli przekonani, że przyjechał Pan Samochodzik. Kolumny były tak duże, że dotykały sufitu. Jeżeli ktoś się jeszcze zastanawia czy były strefy zgniotu, to nie – nie było.

Jednak nie o środkach transportu chciałem pisać. Chciałem napisać o datach. Jak wiecie bacznie obserwuję rynek weselny. W samej branży rozrywkowej tej dużej i małej jestem obecny od momentu kiedy zacząłem pracować w radiu. Jedno jest stałe. Są gorące daty. Takich dat w 2022 roku jest kilka. To oczywiście daty czerwcowe, jak i daty wrześniowe. Taką gorącą datą jest 20 sierpnia. Obserwując fora internetowe czy portal weselezklasa.pl to ta data wyparowała. Jeszcze miesiąc temu komentarzy pod takim zapytaniem było ponad 100. Teraz jak będzie 30 to maks.

Kolejną datą jest pierwszy weekend września. Chodzi mi tu o 3 i 4 września 2022. Przewrotność tej daty jest taka, że ciągle są zapytania o tą datę, ale nikt się nie decyzuje. Co najciekawsze, u kilku innych topowych Dj w Polsce sytuacja jest taka sama. Oczywiście można zrzucać winę na tzw. wyceny. Jednak z tego co zauważyłem, to ceny raczej wróciły do normy sprzed pandemii. Fajnym jest to, że udało się wielu z nas dokupić nowe zabawki i tym samym zwiększyć swoją konkurencyjność na rynku. W tym miejscu, oczywiście powinienem zaznaczyć, aby uważać na Dj’i z niską stawką. Oszczędzanie na orkiestrze czy na dobrym Dj’u jest dość mocno niebezpieczne, jeżeli chcecie się dobrze bawić. Nie będę się tu roztrząsał nad tą sprawą, ale niech przestrogą będzie to, że w minionym sezonie jechałem w miejsca, gdzie młodzi i niedoświadczeni Dj’e za niską w porównaniu do średniej stawkę, nie przyjeżdżali. Jak tłumaczyć taki stan rzeczy nie wiem, jednak to tylko przestroga. Oczywiście nie jest powiedziane, że od razu tańszy Dj jest zły. Nie. Raczej niech to da Wam do myślenia dlaczego tak jest. Warto się zapytać o powód tak niskiej, lub tak wysokiej stawki. Jestem za tym, aby dobrzy Dj’e dopływali do tej branży. Ilość zapytań odnośnie konkretnych dat pokazuje, że jest nas ciągle za mało.

Co do wolnych terminów na 2022, to zapraszam do rozmów. Znajdziecie mnie tu. Jak wejdziecie na moją stronę, to też jest opcja czatu ze mną na żywo. Zapraszam bo myślę, że warto.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *