Muzyka na Pierwszy Taniec

Muzyka na Pierwszy Taniec

Rate this post

O tym, że pierwszy taniec jest najważniejszy wiedzą wszyscy, którzy byli choć jeden raz na weselu. Czytając wpisy na różnych portalach dochodzę do wniosku, że wiele Par Młodych może mieć problem z pierwszym tańcem. I nie mam na myśli kroków tanecznych. Chodzi o muzykę. Także, pozwólcie, że podzielę się dziś z Wami moimi przemyśleniami odnośnie muzyki na pierwszy taniec.

Zacznijmy może od tego jakich utworów lub jakiej muzyki lubicie słuchać? Zanim pojawią się sprzeciwy odnośnie tego, że Ona słucha czegoś innego niż On, to pamiętajcie: Muzy jest bardzo dużo. Dlatego warto przepracować ten temat. Na pewno jest coś, co może być Waszym muzycznym kompromisem. Choć wiem o tym, że kompromisy na weselach mszczą się szybciej niż później to w tym przypadku to będzie ten taki fajny uśmieszek.
No dobra, co zrobić kiedy On słucha rocka a Ona popu. Otóż moim zdaniem w tym miejscu pojawia się znalezienia coverów w przybliżonym klimacie. Napewno moje pokolenia kojarzy Knockin On Heaven’s Door w wykonaniu Guns’n’Roses. Sam utwór z długa brodą… ale ilość wersji tego nagrania jest nie do zliczenia. Posłuchajcie tej wersji. Nikt nie powiedział, że pierwszy utwór musi być wolny. Pamiętacie może Adele – Hello. A czy ta wersja nie jest bardziej taneczna? Oczywiście nie oddaje klimatu teledysku Adele. Jednak to już coś innego.

Skoro zwiększyłem zasięg Waszych muzycznych perspektyw to jak znaleźć to co coś? Od razu zaznaczam, jeżeli robicie to na ostatnią chwilę, to się nie uda. Stres plus robienie tematu na siłę jest bardzo trudne w wymyślaniu. Faktycznie muzyka do Waszego pierwszego tańca musi być kreatywna. Mówię o kreatywności w różnej postaci. Czasem utwór zwykły prosty, przez efekty specjalne i choreografię może spowodować, że wszystkim opadną szczęki w dół. Zobaczcie jak zrobiła to Monika z Karolem. Muzyka prosta, a wykonanie fantastyczne.

No bo kto powiedział, że pierwszy taniec musi być wolny? To się utarło, a tak naprawdę to jest ta wspomniana przeze mnie spontaniczność. Musicie wiedzieć, że kiedy wesele się zacznie to tak naprawdę Show Must Go On. I nic już tej maszyny nie zatrzyma. Wasze podejście pokaże wszystkim, w którym kierunku pójdzie wesele. Pierwszy taniec jest ważny, ale nie najważniejszy. To Wy nadajecie tempo zabawie i jeżeli można Was spotkać często na parkiecie to i Wasi goście tam są.

Wesela kiedyś rozpoczynał Polonez. Jeszcze przed pandemią średnio jeden raz na sezon miałem zamiast pierwszego tańca Polonez. Popłoch wśród gości, jednak tak naprawdę zawsze się to udaje. Pamiętajcie, że na weselu można zagrać wszystko. Ważne, aby Wasz Dj o tym wiedział i znał Wasze predyspozycje. Ja tak pracuję z moimi klientami.

Podsumowując nic nie na siłę. Liczy się to jakie macie podejście. A jeżeli będziecie mieli pytania co dobrać do danego utworu to służę pomocą. Znajdziecie mnie tu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *