Muzyka Disco Polo na weselu... bo tu chodzi o zabawę

Muzyka Disco Polo na weselu... bo tu chodzi o zabawę

5/5 - (1 vote)

Czy to wstyd bawić się przy Disco Polo?

Początków muzyki Disco Polo należy szukać w erze disco lat 80. Czy to wstyd bawić się przy Disco Polo? Chyba nie. Dlaczego? Pozwólcie, że posłużę się przykładem piosenki, która ogarnęła cały Świat. A mam na myśli tu piosenkę „Despacito”. Nagranie katowane przez wszystkie największe rozgłośnie radiowe z muzyką rozrywkową na całym Globie. Mało tego, telewizje muzyczne nie oszczędzają nas… Facet śpiewa chyba o grze wstępnej. Samo Despacito oznacza – Powolutku. Tekst dla niektórych tendencyjny, a dla innych ciekawy. Muzyka jak na klimaty latynoskie – normalna i taka w sam raz. Mam nadzieję, że kojarzycie o co mi chodzi. Ta piosenka nie może mieć innego rytmu i dźwięków. Dlaczego? No bo to jest latynoski klimat, język hiszpański (poprawcie mnie, jeżeli się mylę). Wyobraźcie sobie to nagranie w klimacie Italo Disco lub R’n’B.
Dlaczego o tym piszę. Ponieważ każdy język ma swój klimat „discopolowy”. I nie wolno uważać, że jest w tym coś złego. Niedawno w moje ręce wpadła taka oto relacja z jednego z najważniejszych festiwali muzycznych na Świecie. #Tommorowland.

 

Przecież to jest festiwal z muzyką klubową, a klubowicze nie słuchają muzyki Disco Polo. Napewno?

Oczy Zielone, to nasze Despacito

I z tym należy się pogodzić. Piszę to oczywiście w kontekście Dj’a na wesele. Różnorodność imprez i klimatów muzycznych jest tak wielka, jak ilość gwiazd na niebie. Dlatego na weselach, tym bardziej po kilku drinkach śpiewamy ile powietrza w płucach: Oczy zielone… siala la la la… Pamiętajcie o tym wybierając Dj na wesele.
Bardzo często spotykam się z pytaniem, czy musi być disco polo? I za każdym razem powtarzam… To zależy od Was. To Wasza impreza. Ostatnio miałem przyjemność prowadzić wesele w Polsce południowej. I tam z automatu goście, prawie wszyscy powiedzieli DISCO POLO. Impreza była naprawdę wyśmienita. Kiedy jednak zostało kilkadziesiąt minut do końca, to zagraliśmy mocne rockowe klimaty. I Ci sami ludzie, którzy śpiewali Czarne Oczy 🙂 śpiewali  Stairway to Heaven czy The Unforgiven.

Bo to o zabawę chodzi 🙂

Dlatego bardzo Was proszę, nie bójcie się różne muzyki na weselu. Oczywiście wesela bez muzyki Disco Polo są również mocno zabawowe. Nie jest powiedziane, że dicho to mus. Absolutnie. I tu przestrzegam – może zbyt późno, jeżeli chodzi o długość tekstu – nad wpadaniem ze skrajności w skrajność. Profesjonalny dj na wesele, umie zagrać tak, aby każdy z gości znalazł coś dla siebie. Cieszę się, że bardzo wiele Par na moim Facebooku zostawiło pozytywne recenzję. Bo to nie film, nie muzyka – a prawdziwe recenzję zdobią Dj na wesele. Bo tu chodzi o zabawę…

 

Polecam się. Kowalski. Dj na wesele

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *