Wesele po Angielsku

Wesele po Angielsku

Rate this post

Zajmuję się weselami od ponad 20 lat. Pierwsze wesele po angielsku poprowadziłem w 2004 roku, kiedy to nasz kraj wstąpił do Unii Europejskiej a Polacy odkryli tanie latanie z Easy Jet. To były czasy. Wszyscy robili duże oczy na to co w Anglii a goście zza kanału La Manche ciężko odchorowywali 40% trunki na polskich weselach. To dla wszystkich było nowe i bardzo egzotyczne. Cała branża weselna w ciągu tych lat bardzo się wyspecjalizowała. Wedding planerzy, ciężkie dymy i Dj’e z ilością technika jak na koncercie Justina Timberlaka. Zmieniło się wszystko.

To samo stało się z tzw. angielskimi weselami. Zakładam, że Dj’e z którymi współpracujecie nie mają problemu z wymową angielską i rozumieniem Waszych angielsko mówiących gości. Jednak język jest tu tylko wstępem.  Zagrałem bardzo dużo wesel gdzie język angielski był tylko środkiem komunikacji. Prowadziłem imprezy dla mieszanych par ze Słowacji, Czech, Niemiec, Francji, Turcji, Brazylii, Emiratów Arabskich czy z USA. Angielski to podstawa na takich weselach. Zawsze rozmawiam z parą młodą przed podpisaniem umowy i rozmawiamy po angielsku aby móc pokazać, że posługuje się angielskim tak jak polskim. Jednak to co jest najważniejsze to proszę Państwa muzyka. I to muzyka z podwórka naszych gości. Tu zaczyna się robić problem, ponieważ co kraj to obyczaj. 

Poradnik na temat jaką muzykę grać na weselach i top lista najlepszych piosenek weselnych tu się kompletnie nie sprawdzą. Wasz Dj na zagraniczne wesele musi mieć bardzo dużą wiedzę muzyczną. Naprawdę to jest już level expert jeżeli chodzi o możliwości pozyskiwania utworów i interpretowania list przebojów, lokalnych przyśpiewek itd. W Polsce łatwo określimy przy czym się wszyscy będą bawić. Różnice zaczynają się już za granicą. Inaczej gra się dla niemieckiej, czeskiej czy słowackiej publiczności. Różnice są tak wielkie jak czarne i białe. Szukając Dj’a na wesele po angielsku musicie wiedzieć jakiej muzyki słuchają Wasi goście. Doświadczony Dj poradzi sobie doskonale jeżeli chodzi o muzykę z każdego zakątka Świata. Najlepsze wesela, które prowadziłem w języku angielskim to takie mocno międzynarodowe gdzie goście weselni są z każdego zakątka Świata. Ile nowej fajnej muzyki poznałem, ile nowych tańców i generalnie mogłem obserwować mieszanie się tradycji z wielu zakątków Świata.

Reasumując. Teraz szukając Dj’a na wesele po angielsku musicie wiedzieć bardzo dokładnie co muzycznie kręci waszych gości. Musicie ze swoim Dj’em czy Wodzirejem przegadać cała kwestię związaną z zabawami. Niektóre polskie zabawy po prostu nie przejdą na weselu z przyczyn właśnie językowych. Są natomiast międzynarodowe zabawy, które zna cały Świat. I właśnie to Wam polecam. Kłaniam się. Kowalski – Dj na wesele po angielsku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *